Skip to content

ginekomastia

gabinet chirurgii plastycznej wrocław

Na czym polega operacja?

Ginekomastia to przerost sutka u mężczyzn, spowodowany nadmiernym rozrostem tkanki gruczołowej, włóknistej i/lub tłuszczowej(steatomastia). Oprócz niezadowalającego aspektu estetycznego może być również problemem z powodu miejscowych dolegliwości bólowych.

Czy jestem dobrym kandydatem do chirurgicznej korekcji ginekomastii?

Zabieg skierowany jest dla mężczyzn, którzy nie są zadowoleni z wyglądu lub kształtu swojej klatki piersiowej. Zabieg nie jest “sposobem na odchudzanie” i nie powinien być traktowany jako leczenie otyłości.
ckn wrocław

Przebieg operacji

Operacja może być przeprowadzona w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym i trwa od 1 do 2 godzin. W zależności od zakresu zabiegu – dokonuje się nacięcia wokół otoczki brodawki przez które usunięty zostanie gruczoł piersiowy oraz wytwarza się małe ok.0.5cm nacięcie w obrębie skóry do wprowadzenia kaniuli w celu wykonania liposukcji. W przypadku konieczności redukcji ilości skóry wykonuje się dodatkowe nacięcia poza obszarem kompleksu brodawka – otoczka.
ckn wrocław

Po zabiegu

W pierwszych dniach po operacji wystąpić może obrzęk, bolesność oraz widoczne zasinienia w obrębie klatki piersiowej. Bezpośrednio po operacji założony zostanie pas uciskowy, który ma na celu zapobiec obrzękom oraz dodatkowo wspomóc gojenie. W celu uzyskania jak najlepszego wyniku operacji konieczne jest noszenie uciskowego pasa piersiowego przez okres ok. dwóch tygodni po zabiegu. Czas powrotu do codziennej aktywności życiowej jest bardzo indywidualną kwestią. Przy podstawowym obciążeniu zajmuje przeważnie 14 dni. Natomiast intensywny wysiłek fizyczny związany ze wzmożonym napięciem mięśni klatki piersiowej jest przeciwwskazany przez okres od 6 tygodni (względy medyczne) do 3 miesięcy (względy kosmetyczne). Informacje o szczegółowych zaleceniach pooperacyjnych oraz terminach wizyt kontrolnych zostaną przekazane bezpośrednio przez personel naszej kliniki podczas pobytu.
ckn wrocław

Przygotowanie do zabiegu

Ponieważ ginekomastia może być związana z zaburzeniami ogólnoustrojowymi jak np. choroby wątroby i nerek lub zaburzenia endokrynologiczne, lekarz może zlecić dodatkowe badania konsultacje specjalistyczne, badania laboratoryjne w tym USG.

Po przeprowadzonej konsultacji i pozytywnej kwalifikacji do chirurgicznej korekcji ginekomastii, otrzymasz szczegółowe informacje na temat przygotowania do zabiegu.

Efekty operacji w Knack Klinic

- POZOSTAŁE ZABIEGI

GŁOWA I SZYJA
Uszy
Nos
• Twarz i szyja
powieki górne i dolne
lifting twarzy
• Usta
– Bull Horn
– przeszczep tłuszczu

KOŃCZYNA GÓRNA
• Okolice ręki
– dupuytren
– cieśń nadgarstka
Lifting ramion
Liposukcja

BIUST
Redukcja
Powiększenie
Rekonstrukcja
Ginekomastia

BRZUCH
Plastyka brzucha
Liposukcja

POŚLADKI
Powiększanie
Lifting

OKOLICE INTYMNE
plastyka warg sromowych

KOŃCZYNA DOLNA
Liposukcja
Lift ud