Skip to content

Korekcja nosa

gabinet chirurgii plastycznej wrocław

Wśród przeprowadzanych w naszej klinice we Wrocławiu operacji znajduje się między innymi korekcja nosa. Możemy wykonać ją kilkoma technikami. Indywidualnie dobieramy najlepszą dla danego pacjenta, dopasowaną do jego potrzeb i oczekiwań. Korekcji może być poddana zarówno część kostna, jak i chrzęstna. Operacja plastyczna nosa wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym i ogólnym i trwa od 1,5 do 4 godzin (w zależności od wybranej techniki i zakresu zabiegu). Przed operacją konieczna jest wstępna konsultacja, podczas której przeprowadzony zostanie wywiad lekarski i nastąpi kwalifikacja do zabiegu. Chirurg wykona również wnikliwą analizę nosa i zaplanuje przebieg operacji.

W jakim celu wykonujemy operację nosa?

Operacja plastyczna nosa pozwala na zmianę jego kształtu i dostosowanie proporcji do reszty twarzy, tak aby uzyskać pożądany wygląd oraz symetrię. W zależności od potrzeb, zabieg przeprowadzany jest również w celu przywrócenia prawidłowej drożności nosa. Z poprawą wyglądu zwykle wiąże się również poprawa samopoczucia pacjenta. Kompleksy na tle estetyki nosa mogą bowiem mieć duży wpływ na samoocenę i prowadzić do wielu problemów, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Dzięki korekcie nosa można więc nie tylko poprawić swój wygląd, ale też jakość życia. Osoby niezadowolone z prezencji swojej twarzy często decydują się również na plastykę powiek czy uszu.

Operację nosa w zależności od potrzeb można przeprowadzić w zakresie:

  • kostnej części nosa (usuwanie garbu, prostowanie nosa),
  • części chrzęstnej nosa (korekcja czubka nosa, skracanie nosa, zwężanie skrzydeł nosa),
  • przegrody nosowej (poprawa drożności nosa, prostowanie).

Czy jestem dobrym kandydatem do chirurgicznej korekcji nosa?

Zabieg przeznaczony jest dla osób, które nie są zadowolone z wyglądu swojego nosa lub odczuwają problemy z oddychaniem spowodowane upośledzeniem drożności. Wygląd nosa ma bardzo duży wpływ na ogólną estetykę twarzy. Znajduje się on w jej centralnej części i często jest przyczyną sporych kompleksów. Korekcja nosa jest więc operacją, na którą najczęściej decydują się osoby niezadowolone z jego kształtu czy wielkości, którym przeszkadza na przykład, że jest on krzywy, garbaty, zbyt szeroki czy spiczasty. Przy pomocy operacji plastycznej nosa można zdecydowanie poprawić estetykę nosa, zmienić jego kształt, proporcje czy ogólny wygląd. Pozwala ona zniwelować zarówno defekty wrodzone, jak i powstałe na skutek urazu. Korekcję nosa wykonuje się również w celach zdrowotnych, by zniwelować problemy z oddychaniem.

ckn wrocław

Przebieg operacji

Operacja może być przeprowadzona w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym i trwa od 1 do 2 godzin. Zabieg wykonuje się najczęściej poprzez cięcie wewnątrz nosa lub dużo rzadziej – w obrębie słupka nosa czy skrzydełek nosa. W zależności od potrzeb następuje wycięcie, modelowanie, odtworzenie (przeszczep) chrzęstnych elementów nosa oraz resekcja, osteotomia (łamanie) i repozycja (przestawienie) elementów kostnych. Niedrożność przewodów nosowych może być skorygowana poprzez wyprostowanie przegrody nosowej oraz plastykę fałdów w przedsionkach nosa. Dzięki unikalnej technice można przeprowadzić operację w znieczuleniu miejscowym całkowicie bezboleśnie i w komfortowych warunkach. Ponadto takie przeprowadzenie operacji ma wiele innych korzyści, takich jak: krótszy okres hospitalizacji, mniejsze nasilenie obrzęków oraz siniaków pooperacyjnych, a tym samym szybszy powrót do codziennej aktywności. W przypadku bardzo dużych zniekształceń oraz na życzenie pacjenta możliwa jest także operacja w znieczuleniu ogólnym. Zabieg pozostawia więc, całkowicie lub prawie niewidoczną bliznę w zależności od miejsca poprowadzenia cięcia.
ckn wrocław

Po zabiegu

Szwy wewnątrz nosa są rozpuszczalne i nie wymagają zdejmowania. W niektórych przypadkach do wnętrza nosa zostają założone opatrunki uciskowe (setony), które są usuwane na wizycie kontrolnej w drugim (czasem trzecim) dniu pooperacyjnym. Na nos z kolei zakładany jest opatrunek plastrowy i szyna (usztywniająca), który jest utrzymywany przez 5 – 7 dni w celu zapewnienia stabilizacji oraz ochrony przed urazami. We wczesnym okresie pooperacyjnym, należy spodziewać się możliwości wystąpienia obrzęków oraz siniaków w obrębie operowanej okolicy oraz powiekach i policzkach, których nasilenie jest uzależnione od predyspozycji pacjenta oraz rozległości operacji. Przez pierwszych sześć tygodni po operacji, przeciwwskazane są intensywne ćwiczenia fizyczne. Informacje o szczegółowych zaleceniach pooperacyjnych oraz terminach wizyt kontrolnych zostaną przekazane bezpośrednio przez personel naszej kliniki podczas pobytu.
ckn wrocław

Mozliwe powikłania

Osoby, które poddawały się w przeszłości operacjom w obrębie nosa muszą być świadome ograniczeniem możliwości oraz większym stopniem trudności kolejnych operacji. Każda interwencja chirurgiczna zmienia stosunki anatomiczne nosa, pozostawiając śródtkankowe blizny oraz zrosty.

ckn wrocław

Przygotowanie do zabiegu

Po przeprowadzonej konsultacji i pozytywnej kwalifikacji do chirurgicznej korekcji nosa, otrzymasz szczegółowe informacje na temat przygotowania do zabiegu. Obejmuje ono między innymi:

  • Niezbędne badania laboratoryjne (mogą być wykonane bezpośrednio w naszej klinice lub dowolnym punkcie diagnostycznym)
  • Zalecenia odnośnie zmiany stylu życia jak np. zaprzestanie palenia tytoniu czy abstynencja od alkoholu
  • Uzyskanie informacji na temat rzeczy osobistych, które powinno zabrać się ze sobą na czas pobytu w klinice

Efekty operacji w Knack Klinic

- POZOSTAŁE ZABIEGI

GŁOWA I SZYJA
Uszy
Nos
• Twarz i szyja
powieki górne i dolne
lifting twarzy
• Usta
– Bull Horn
– przeszczep tłuszczu

KOŃCZYNA GÓRNA
• Okolice ręki
– dupuytren
– cieśń nadgarstka
Lifting ramion
Liposukcja

BIUST
Redukcja
Powiększenie
Rekonstrukcja
Ginekomastia

BRZUCH
Plastyka brzucha
Liposukcja

POŚLADKI
Powiększanie
Lifting

OKOLICE INTYMNE
plastyka warg sromowych

KOŃCZYNA DOLNA
Liposukcja
Lift ud