Skip to content

korekcja uszu

otoplastyka

ckn wrocław

W jakim celu wykonujemy zabieg?

Chirurgiczna korekcja uszu najczęściej przeprowadzana jest z powodu ich nadmiernego odstawania od głowy lub asymetrycznego położenia. Jest to często nie tylko problem pod względem estetycznym – w szczególności u dzieci, ale także u osób dorosłych może stanowić problem psychiczny.
ckn wrocław

Przebieg operacji

Operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym i trwa około 1 – 2 godziny. W szczególnym przypadku u niektórych pacjentów, a zwłaszcza u dzieci, zabieg może być wykonany w znieczuleniu ogólnym. Podczas operacji wykonuje się modelowanie chrząstki małżowiny usznej. Nacięcie skóry znajduje się na tylnej powierzchni małżowiny usznej co sprawia, że blizna jest niewidoczna.
ckn wrocław

Po zabiegu

Często w okresie pooperacyjnym pojawia się obrzęk, miejscowe zaczerwienienie oraz ból, do którego zwalczenia najczęściej wystarczą doustne środki przeciwbólowe. Po operacji należy nosić opaskę ochronną przez 7 dni całą dobę. Przez kolejne 3 tygodnie należy opaskę zakładać na noc. Czas powrotu do codziennej aktywności życiowej jest bardzo indywidualną kwestią ale zazwyczaj wystarczą na to 7 dni. Powrót do czynności dnia codziennego jest możliwy nawet w ciągu 1 – 2 dni po zabiegu. Większość pacjentów decyduje się jednak przerwać czynności zawodowe na okres potrzeby przyjmowania środków przeciwbólowych lub noszenia opaski (7 dni). Informacje o szczegółowych zaleceniach pooperacyjnych oraz terminach wizyt kontrolnych zostaną przekazane bezpośrednio przez personel naszej kliniki podczas pobytu.
ckn wrocław

Przygotowanie do zabiegu

Po przeprowadzonej konsultacji i pozytywnej kwalifikacji do operacji korekcji małżowin usznych, otrzymasz szczegółowe informacje na temat przygotowania do zabiegu.

Efekty operacji w Knack Klinic

- POZOSTAŁE ZABIEGI

GŁOWA I SZYJA
Uszy
Nos
• Twarz i szyja
powieki górne i dolne
lifting twarzy
• Usta
– Bull Horn
– przeszczep tłuszczu

KOŃCZYNA GÓRNA
• Okolice ręki
– dupuytren
– cieśń nadgarstka
Lifting ramion
Liposukcja

BIUST
Redukcja
Powiększenie
Rekonstrukcja
Ginekomastia

BRZUCH
Plastyka brzucha
Liposukcja

POŚLADKI
Powiększanie
Lifting

OKOLICE INTYMNE
plastyka warg sromowych

KOŃCZYNA DOLNA
Liposukcja
Lift ud