Skip to content

lifting twarzy

face lifting

ckn wrocław

W jakim celu wykonujemy lifting twarzy?

Operacja liftingu ma na celu pozbycie się nadmiaru zwiotczałej skóry twarzy i szyi, napięcie tkanek i przywrócenie właściwych konturów twarzy. W efekcie poprawia i odmładza jej wygląd.

Na czym polega zabieg liftingu twarzy?

Operacja liftingu twarzy polega na spłyceniu zmarszczek, pozbyciu się oznak starzenia twarzy poprzez odpowiednie podniesienie i naprężenie zwiotczałej skóry przy jednoczesnym usunięciu jej nadmiaru. Zabieg uzupełnia się podniesieniem głębiej położonego systemu powięzi mięśni mimicznych tzw. SMAS.

ckn wrocław

Przebieg operacji

Operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym i trwa około 3-5 godzin. Efekt zabiegu osiągany jest dzięki odpreparowaniu części zwiotczałej skóry twarzy, odpowiednim przesunięciom tkanek a następnie naciągnięciu skóry i wycięciu jej nadmiaru. Nacięcie poprowadzone jest w obrębie skroni na granicy skóry owłosionej głowy lub we włosach, w okolicy ucha, za uchem i wzdłuż granicy włosów na szyi przez co blizna po okresie rekonwalescencji powinna być mało widoczna i w dużej mierze schowana w obrębie włosów.
ckn wrocław

Po zabiegu

W ciągu kilku pierwszych dni po zabiegu wystąpić może ból, drętwienie, siniaki obejmujące okoliczne tkanki oraz wyciek płynu przez nacięcia w obrębie skóry. Przez 6 tygodni po zabiegu zaleca się noszenie ubrania uciskowego, które wspomaga prawidłowe gojenie oraz zmniejsza ryzyko powstawania krwiaków. Czas powrotu do codziennej aktywności życiowej jest bardzo indywidualną kwestią i zależy od leczonej okolicy oraz rozległości operacji. Przy podstawowym obciążeniu zajmuje przeważnie 14 – 30 dni. Informacje o szczegółowych zaleceniach pooperacyjnych oraz terminach wizyt kontrolnych zostaną przekazane bezpośrednio przez personel naszej kliniki podczas pobytu.
ckn wrocław

Przygotowanie do zabiegu

Po przeprowadzonej konsultacji i pozytywnej kwalifikacji do zabiegu liposukcji, otrzymasz szczegółowe informacje na temat przygotowania do zabiegu.

Efekty operacji w Knack Klinic

- POZOSTAŁE ZABIEGI

GŁOWA I SZYJA
Uszy
Nos
• Twarz i szyja
powieki górne i dolne
lifting twarzy
• Usta
– Bull Horn
– przeszczep tłuszczu

KOŃCZYNA GÓRNA
• Okolice ręki
– dupuytren
– cieśń nadgarstka
Lifting ramion
Liposukcja

BIUST
Redukcja
Powiększenie
Rekonstrukcja
Ginekomastia

BRZUCH
Plastyka brzucha
Liposukcja

POŚLADKI
Powiększanie
Lifting

OKOLICE INTYMNE
plastyka warg sromowych

KOŃCZYNA DOLNA
Liposukcja
Lift ud