Skip to content

plastyka brzucha

Abdominoplastyka

ckn wrocław

Na czym polega operacja?

Plastyka powłok brzusznych polega na chirurgicznym usunięciu nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej z okolic śródbrzusza i podbrzusza oraz w niektórych przypadkach dodatkowym zszyciu mięśni prostych brzucha, nadając mu płaski oraz jędrny wygląd. W zależności od indywidualnych uwarunkowań, operacja może być uzupełniona o odessanie tkanki tłuszczowej (liposukcję) celem dodatkowego podkreślenia talii.

Czy jestem dobrym kandydatem na plastykę brzucha?

Zabieg skierowany jest dla osób z widocznym fałdem skórnym w obrębie brzucha oraz nadmiarem tkanki tłuszczowej, nie dających się zredukować mimo wykonywanych ćwiczeń fizycznych oraz stosowania diety. Wskazaniem do zabiegu jest również rozejście mięśni prostych brzucha. Najczęściej stany te wynikają z wcześniejszej utraty wagi, przebytej ciąży lub procesów starzenia. Zabieg nie jest “sposobem na odchudzanie” i nie powinien być traktowany jako leczenie otyłości. Planowana w przyszłości ciąża jest względnym przeciwwskazaniem do operacji.
ckn wrocław

Przebieg operacji

Operacja przeprowadzana jest najczęściej w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym i może trwać od 2 do 4 godzin. Blizna po operacji zlokalizowana jest w dolnej części brzucha, poziomo tak aby możliwe było jej ukrycie pod bielizną lub strojem kąpielowym. Druga blizna zlokalizowan jest wokół pępka. Zabieg pozostawia więc dwie blizny: w okolicy pępka oraz w obrębie podbrzusza – poniżej linii bielizny.
ckn wrocław

Po zabiegu

Często w okresie pooperacyjnym dochodzi do obrzęku oraz widocznego zasinienia w obrębie operowanej okolicy i poniżej (tj. okolica łonowa, krocze).

Bezpośrednio po operacji założony zostanie pas uciskowy, który ma na celu zapobiec obrzękom oraz dodatkowo wspomóc gojenie.

W celu uzyskania jak najlepszego wyniku operacji konieczne jest noszenie uciskowego pasa brzusznego przez okres ok. 12 tygodni po zabiegu.

Czas powrotu do codziennej aktywności życiowej jest bardzo indywidualną kwestią. Przy podstawowym  obciążeniu zajmuje przeważnie 14 dni. Natomiast intensywny wysiłek fizyczny związany ze wzmożonym napięciem mięśni brzucha jest przeciwwskazany przez okres od 6 tygodni (względy medyczne) do 3 miesięcy (względy kosmetyczne).

Informacje o szczegółowych zaleceniach pooperacyjnych oraz terminach wizyt kontrolnych zostaną przekazane bezpośrednio przez personel naszej kliniki podczas pobytu.

ckn wrocław

Przygotowanie do zabiegu

Po przeprowadzonej konsultacji i pozytywnej kwalifikacji do operacji plastyki powłok brzusznych, otrzymasz szczegółowe informacje na temat przygotowania do zabiegu.

Efekty operacji w Knack Klinic

- POZOSTAŁE ZABIEGI

GŁOWA I SZYJA
Uszy
Nos
• Twarz i szyja
powieki górne i dolne
lifting twarzy
• Usta
– Bull Horn
– przeszczep tłuszczu

KOŃCZYNA GÓRNA
• Okolice ręki
– dupuytren
– cieśń nadgarstka
Lifting ramion
Liposukcja

BIUST
Redukcja
Powiększenie
Rekonstrukcja
Ginekomastia

BRZUCH
Plastyka brzucha
Liposukcja

POŚLADKI
Powiększanie
Lifting

OKOLICE INTYMNE
plastyka warg sromowych

KOŃCZYNA DOLNA
Liposukcja
Lift ud