Skip to content

Plastyka powiek

blepharoplastyka

ckn wrocław

W jakim celu wykonujemy bleparoplastykę?

Plastyka powiek górnych ma na celu usunięcie nadmiaru wiotkich tkanek miękkich. Współczesny tryb życia i pracy a w szczególności sztuczne oświetlenie oraz praca przed ekranem komputerowym powodują, że to właśnie powieki jako pierwsze ulegają widocznym zmianą związanym z procesem starzenia. Dlatego też jedną z głównych motywacji pacjentów poddających się operacji jest chęć odmłodzenia wyglądu centralnej części twarzy. Operacja pozwala również na pozbycie się wrażenia zmęczonych oczu czyli tzw. ‘’firanek’’ w przypadku powiek górnych oraz ‘’worów pod oczami’’ w przypadku plastyki powiek dolnych. W zaawansowanych przypadkach, zwisający nadmiar skóry może przyczyniać się do ograniczenia pola widzenia a operacja pozwala na poprawę jego zasobów.

Na czym polega zabieg bleparoplastyki?

Operacja powiek górnych polega na wycięciu nadmiaru skóry oraz niekiedy korekcji tzw. przepuklin tłuszczowych. Korekcja powiek dolnych ma na celu napięcie tkanek, a w mniejszym stopniu ich wycięcie.
ckn wrocław

Przebieg operacji

Operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym i trwa około godziny. Efekt zabiegu osiągany jest dzięki odpowiedniemu usunięciu nadmiaru skóry, mięśnia okrężnego oka oraz w niektórych przypadkach – tłuszczu oczodołowego. W zależności od wyjściowych warunków anatomicznych, zakres zabiegu może być uzupełniony o podniesienie kąta bocznego oka oraz skrócenie mięśnia dźwigacza powiek górnych. Przeprowadzone nacięcie jest umiejscowione w obrębie naturalnego fałdu powiek, równolegle do jej brzegu, przez co blizna pooperacyjna staje się praktycznie niewidoczna.
ckn wrocław

Po zabiegu

W ciągu kilku pierwszych dni po zabiegu wystąpić może obrzęk oraz siniaki obejmujące okoliczne tkanki. Zalecane jest stosowanie zimnych okładów oraz maści natłuszczających z antybiotykiem. Powrót do czynności dnia codziennego jest możliwy najczęściej nawet w ciągu kilku godzin po zabiegu. Większość pacjentów decyduje się jednak przerwać czynności zawodowe na okres występowania siniaków i obrzęków, które najczęściej ustępują w ciagu 1 – 2 tygodni. Informacje o szczegółowych zaleceniach pooperacyjnych oraz terminach wizyt kontrolnych zostaną przekazane bezpośrednio przez personel naszej kliniki podczas pobytu.
ckn wrocław

Przygotowanie do zabiegu

Po przeprowadzonej konsultacji i pozytywnej kwalifikacji do operacji plastycznej powiek, otrzymasz szczegółowe informacje na temat przygotowania do zabiegu.

Efekty operacji w Knack Klinic

- POZOSTAŁE ZABIEGI

GŁOWA I SZYJA
Uszy
Nos
• Twarz
powieki górne i dolne
lifting twarzy
• Szyja
• Usta

KOŃCZYNA GÓRNA
• Okolice ręki
– wady
– dupurytren
– cieśń nadgarstka
Lifting ramion
• Obrzęk limfatyczny
Liposukcja

BIUST
Redukcja
Powiększenie
Rekonstrukcja
Ginekomastia

BRZUCH
Plastyka brzucha
Liposukcja

POŚLADKI
Powiększanie
Lifting

OKOLICE INTYMNE
• Kobieta
plastyka warg sromowych
– odtworzenie błony dziewiczej
• Mężczyzna
– powiększanie
– stulejka/obrzezanie

KOŃCZYNA DOLNA
Liposukcja
Lift ud
• Obrzę limfatyczny

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.