Skip to content

Plastyka powiek

blepharoplastyka

ckn wrocław

Plastyka powiek górnych ma na celu usunięcie nadmiaru wiotkich tkanek miękkich. Współczesny tryb życia, a w szczególności sztuczne oświetlenie oraz praca przed ekranem komputera, powodują, że to właśnie powieki jako pierwsze ulegają widocznym zmianom związanym z procesem starzenia. Zabiegiem, który również niweluje zmiany powstałe na skutek upływu lat, jest lifting twarzy.

W jakim celu wykonujemy zabieg plastyki powiek?

Jedną z głównych motywacji pacjentów poddających się operacji plastyki powiek jest chęć odmłodzenia wyglądu centralnej części twarzy. Operacja pozwala na pozbycie się wrażenia zmęczonych oczu, czyli tzw. ‘’firanek’’ w przypadku powiek górnych oraz ‘’worów pod oczami’’ w przypadku powiek dolnych. W zaawansowanych przypadkach, zwisający nadmiar skóry może przyczyniać się do ograniczenia pola widzenia, a chirurgia powiek pozwala na jego poszerzenie.

Na czym polega zabieg plastyki powiek

Plastyka powiek górnych polega na wycięciu nadmiaru skóry oraz niekiedy korekcji tzw. przepuklin tłuszczowych. Korekcja powiek dolnych ma na celu napięcie tkanek, a w mniejszym stopniu ich wycięcie. Odpowiednie napięcie tkanki sprawia, że znikają ciemne wory pod oczami, co widocznie odmładza twarz i zmniejsza konieczność używania podkładu czy korektora w tych miejscach.

ckn wrocław

Przebieg operacji

Operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym i trwa około godziny. Efekt zabiegu osiągany jest dzięki odpowiedniemu usunięciu nadmiaru skóry, mięśnia okrężnego oka oraz w niektórych przypadkach – tłuszczu oczodołowego. W zależności od wyjściowych warunków anatomicznych, zakres zabiegu może być uzupełniony o podniesienie kąta bocznego oka oraz skrócenie mięśnia dźwigacza powiek górnych. Przeprowadzone nacięcie jest umiejscowione w obrębie naturalnego fałdu powiek, równolegle do jej brzegu, przez co blizna pooperacyjna staje się praktycznie niewidoczna.

ckn wrocław

Po zabiegu

W ciągu kilku pierwszych dni po zabiegu wystąpić może obrzęk oraz siniaki obejmujące okoliczne tkanki. Zalecane jest stosowanie zimnych okładów oraz maści natłuszczających z antybiotykiem.
Powrót do czynności dnia codziennego jest możliwy najczęściej nawet w ciągu kilku godzin po zabiegu. Większość pacjentów decyduje się jednak przerwać czynności zawodowe na okres występowania siniaków i obrzęków, które najczęściej ustępują w ciągu 1 – 2 tygodni.

Informacje o szczegółowych zaleceniach pooperacyjnych oraz terminach wizyt kontrolnych zostaną przekazane bezpośrednio przez personel naszej kliniki podczas pobytu.

ckn wrocław

Przygotowanie do zabiegu plastyki powiek

Po przeprowadzonej konsultacji i pozytywnej kwalifikacji do operacji plastycznej powiek, należy się odpowiednio przygotować do zabiegu. Chirurgia powiek to bezpieczny zabieg, który ma kilka przeciwwskazań – należy skonsultować je z lekarzem przed przystąpieniem do operacji. Zaleca się podejście do zabiegu z ostrożnością w przypadku, gdy stosowane są takie leki, jak Acard, Polopiryna czy Aspiryna. Są to leki obniżające krzepliwość krwi – obniżona krzepliwość krwi wydłuża czas trwania zabiegu oraz okresu rekonwalescencji. Taka sytuacja ma również miejsce tuż przed miesiączką oraz w pierwszych dniach jej trwania. Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz udzieli szczegółowych informacji na ten temat, uwzględni uwarunkowania pacjenta i pomoże ustalić, czy zabieg plastyki powiek jest dla niego odpowiedni.

Przed zabiegiem plastyki powiek zaleca się również:

  • Zmniejszenie ekspozycji twarzy na promienie słoneczne na dwa tygodnie przed zabiegiem;
  • Unikanie solarium na dwa tygodnie przed zabiegiem;
  • Unikanie makijażu w dniu zabiegu, a szczególnie tuszu do rzęs i podkładu.

Dodatkowo nie zaleca się palenia papierosów na dwa tygodnie przed zabiegiem i przez dwa dni po przejściu operacji. Nikotynizm spowalnia proces gojenia się ran powstałych na skutek chirurgii powiek. Ten sam wpływ papierosów na gojenie się blizn widoczny jest po innych zabiegach chirurgicznych, w tym po zabiegu powiększania biustu. Nie zaleca się również picia alkoholu minimum dwa tygodnie do operacji plastyki powiek – na 24 godziny przed plastyką powiek wymagana jest całkowita wstrzemięźliwość od alkoholu.

Możliwe powikłania po zabiegu plastyki powiek

Przed przystąpieniem do operacji wszyscy pacjenci są szczegółowo informowani o możliwych powikłaniach pooperacyjnych. Po każdym zabiegu chirurgicznym pojawiają się blizny, natomiast siniaki i obrzęki znikają po pewnym czasie

Efekty operacji w Knack Klinic

- POZOSTAŁE ZABIEGI

GŁOWA I SZYJA
Uszy
Nos
• Twarz i szyja
powieki górne i dolne
lifting twarzy
• Usta
– Bull Horn
– przeszczep tłuszczu

KOŃCZYNA GÓRNA
• Okolice ręki
– dupuytren
– cieśń nadgarstka
Lifting ramion
Liposukcja

BIUST
Redukcja
Powiększenie
Rekonstrukcja
Ginekomastia

BRZUCH
Plastyka brzucha
Liposukcja

POŚLADKI
Powiększanie
Lifting

OKOLICE INTYMNE
plastyka warg sromowych

KOŃCZYNA DOLNA
Liposukcja
Lift ud