Skip to content

plastyka
warg
sromowych

/labioplastyka/

ckn wrocław

W jakim celu wykonujemy labioplastykę?

Labioplastyka przeprowadzana jest w celu zmiany kształtu warg sromowych, najczęściej polega na ich zmniejszeniu lub symetryzacji. Przerośnięte lub asymetryczne wargi sromowe oprócz defektu estetycznego są również powodem problemów z utrzymaniem higieny, obniżenia jakości kontaktów seksualnych oraz dyskomfortu m.in. podczas uprawiania sportu.
ckn wrocław

Przebieg operacji

Operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym i trwa około 1 godziny. Zabieg wykonany może być metodą klasyczną polegającą na wycięciu fragmentu wolnego brzegu warg na całej długości lub poprzez klinową resekcję nadmiaru tkanek (wycięcie w kształcie litery V) oraz ponowne zszycie obu brzegów. Zakres wycięcia nadmiaru wiotkiej skóry jest precyzyjnie dobierany dla każdej z warg osobno – tak aby po zabiegu były one tej samej wielkości.
ckn wrocław

Po zabiegu

W ciągu kilku pierwszych dni po zabiegu wystąpić może obrzęk operowanej okolicy oraz ból który zazwyczaj jest skutecznie zwalczany doustnymi środkami przeciwbólowymi. Czas powrotu do codziennej aktywności życiowej oraz ruchowej jest bardzo indywidualną kwestią. Przy podstawowym obciążeniu zajmuje przeważnie 14 dni. Aktywność seksualna powinna być przerwana na okres około 4 tygodni po zabiegu. Zalecane jest utrzymywanie wzmożonej higieny intymnej. Informacje o szczegółowych zaleceniach pooperacyjnych oraz terminach wizyt kontrolnych zostaną przekazane bezpośrednio przez personel naszej kliniki podczas pobytu.
ckn wrocław

Przygotowanie do zabiegu

Po przeprowadzonej konsultacji i pozytywnej kwalifikacji do zabiegu plastyki warg sromowych, otrzymasz szczegółowe informacje na temat przygotowania do zabiegu.

- POZOSTAŁE ZABIEGI

GŁOWA I SZYJA
Uszy
Nos
• Twarz
powieki górne i dolne
lifting twarzy
• Szyja
• Usta

KOŃCZYNA GÓRNA
• Okolice ręki
– wady
– dupurytren
– cieśń nadgarstka
Lifting ramion
• Obrzęk limfatyczny
Liposukcja

BIUST
Redukcja
Powiększenie
Rekonstrukcja
Ginekomastia

BRZUCH
Plastyka brzucha
Liposukcja

POŚLADKI
Powiększanie
Lifting

OKOLICE INTYMNE
• Kobieta
plastyka warg sromowych
– odtworzenie błony dziewiczej
• Mężczyzna
– powiększanie
– stulejka/obrzezanie

KOŃCZYNA DOLNA
Liposukcja
Lift ud
• Obrzę limfatyczny