Skip to content

Pomniejszanie
piersi

Lifting piersI

ckn wrocław

Nieproporcjonalnie duże piersi (tzw. gigantomastia) to nie tylko problem natury estetycznej, ale również duży dyskomfort psychiczny oraz źródło problemów zdrowotnych związanych głównie z przewlekłym zespołem bólowym  kręgosłupa i ramion. W przypadku kobiet cierpiących na gigantomastię, biust może również zakłócać codzienne funkcjonowanie, wywoływać problemy z utrzymaniem higieny pod piersiami – odparzenia oraz utrudniać uprawianie sportu a nawet wykonywanie czynności zawodowych.

W jakim celu przeprowadzamy operację zmniejszenia piersi?

Redukcja piersi ma na celu zmniejszenie masy przerośniętych gruczołów piersiowych oraz ich podniesienie, tak aby zyskały one odpowiednią jędrność i znajdowały się na odpowiedniej wysokości klatki piersiowej. Jednocześnie zabieg umożliwia wyrównanie rozmiarów obu piersi poprzez ich symetryzację a także korekcję rozmiaru otoczek brodawek tak aby pasowały one do nowego, mniejszego biustu. W sytuacji gdy masa piersi nie jest dla pacjentki problemem, wykonuje się zabieg liftingu piersi (mastopeksji).

W jakim celu przeprowadzamy operację zmniejszenia piersi?

Zmniejszenie piersi oprócz usunięcia nadmiaru tkanki gruczołowej i tłuszczowej zgromadzonej w obrębie obu piersi polega również na ich podciągnięciu oraz wycięciu pozostałego nadmiaru skóry. Kompleks brodawka-otoczka podciągany jest ku górze wraz z piersią. W przypadku gdy pacjentka zgłasza się z asymetrią przerośniętych piersi, dzięki śródoperacyjnemu ważeniu usuniętych tkanek, chirurg precyzyjnie dobiera zakres wycięcia tak aby po zabiegu obie piersi były równej wielkości. Jednocześnie wykonywana jest korekcja rozmiaru otoczek brodawek sutkowych, odpowiednio do rozmiaru nowego biustu. Wszystkie te zabiegi pozwalają na zachowanie proporcjonalności, uzyskanie kształtu dopasowanego indywidualnie do ciała pacjentki, a przede wszystkim – umożliwiają spełnienie jej oczekiwań. Zabieg podniesienia (liftingu) piersi zasadniczo różni się tym, że nie usuwa się tkanki gruczołu. Zabieg liftingu, w razie potrzeby można uzupełnić implantem jeśli pacjentka chciałaby także powiększyć biust.
ckn wrocław

Przebieg operacji

Jednym z najważniejszych elementów zabiegu jest przedoperacyjne planowanie zakresu oraz rozległości wycięcia nadmiaru tkanek w celu uzyskania rozmiaru piersi pożadanego przez pacjentkę. Odbywa się to w dniu przyjęcia do kliniki i szczegóły operacji ustalane są wspólnie z lekarzem a zadowalający efekt estetyczny oraz rozmiar piersi są definiowane przez pacjentkę tak aby co szczególnie ważne – podobała się sama sobie. Operację wykonuje się w znieczuleniu ogólnym i trwa około 2-4 godzin. Podczas zabiegu najczęściej wykonywane są nacięcia wokół otoczki brodawki, pionowe w dół oraz poziome, schowane w obrębie fałdu podpiersiowego. Całe nacięcie ma kształt ‘’kotwicy” lub odwróconej litery T. W niektórych przypadkach możliwe jest pominięcie blizny poziomej a rzadko także pionowej.
ckn wrocław

Po zabiegu

Przez pierwsze kilka tygodni piersi są obrzęknięte, co znacznie zniekształca efekt operacji. Z czasem obrzęk ustępuje a piersi podlegają efektom grawitacji i przyjmują bardziej naturalną pozycję. W okresie pooperacyjnym wystąpić może również miejscowa bolesność oraz zasinienia obejmujące okoliczne tkanki. Po zabiegu zakładany jest specjalny biustonosz pooperacyjny, który wspomaga wstępna regenerację oraz kształtowanie ostatecznego wyglądu biustu. Zaleca się jego noszenie przez okres około 3 miesięcy. Czas powrotu do codziennej aktywności życiowej jest bardzo indywidualną kwestią. Przy podstawowym obciążeniu zajmuje przeważnie 7 – 14 dni. Operacja ma wpływ na funkcjonowanie gruczołu piersiowego i z dużym prawdopodobieństwem uniemożliwia późniejsze karmienie piersią. Charakter operacji powoduje, że czucie w zakresie brodawek zmniejsza się. Może dojść do zaniku czucia (rzadko), niedoczulicy a czasem do nadmiernej wrażliwości (przeczulica). Informacje o szczegółowych zaleceniach pooperacyjnych oraz terminach wizyt kontrolnych zostaną przekazane bezpośrednio przez personel naszej kliniki podczas pobytu.
ckn wrocław

Przygotowanie do zabiegu

Po przeprowadzonej konsultacji i pozytywnej kwalifikacji do zabiegu zmniejszania piersi, otrzymasz szczegółowe informacje na temat przygotowania do zabiegu.
ckn wrocław

Typowe powikłania

  1. W trakcie operacji konieczne jest przecinanie przewodów mlekowych, w których często zalega wyciek i obecne są bakterie. To powoduje, że mogą pojawić się trudności z gojeniem, które w istotny sposób przedłuża proces gojenia. Nie jest to ciężkie powikłanie i najczęściej wymaga toalety rany i zmiany opatrunków.
  2. W wyniku zabiegu dochodzi także do przecięcia niektórych nerwów w wyniku czego zmienia się czucie (niedoczulica). W trakcie gojenia czucie częściowo normalizuje się.
  3. Typowym dla tego zabiegu jest także przecinanie części naczyń odżywiających kompleks brodawka – otoczka. Przy niekorzystnym przebiegu może dojść do niedokrwienia i martwicy częściowej (rzadko) lub całkowitej (bardzo rzadko) kompleksu brodawka – otoczka.

Efekty operacji w Knack Klinic

- POZOSTAŁE ZABIEGI

GŁOWA I SZYJA
Uszy
Nos
• Twarz i szyja
powieki górne i dolne
lifting twarzy
• Usta
– Bull Horn
– przeszczep tłuszczu

KOŃCZYNA GÓRNA
• Okolice ręki
– dupuytren
– cieśń nadgarstka
Lifting ramion
Liposukcja

BIUST
Redukcja
Powiększenie
Rekonstrukcja
Ginekomastia

BRZUCH
Plastyka brzucha
Liposukcja

POŚLADKI
Powiększanie
Lifting

OKOLICE INTYMNE
plastyka warg sromowych

KOŃCZYNA DOLNA
Liposukcja
Lift ud