Skip to content

Powiększanie
piersi

implantami

ckn wrocław

W jakim celu wykonujemy zabieg?

Powiększanie piersi (plastyka piersi) to jedna z najczęściej przeprowadzanych operacji. Zabieg pozwala na zwiększenie rozmiaru oraz poprawę kształtu piersi. W zależności od indywidualnych potrzeb oraz uwarunkowań anatomicznych, operację można przeprowadzić z użyciem okrągłych lub anatomicznych implantów, umieszczając je pod mięśniem piersiowym lub bezpośrednio pod gruczołem. Umiejscowienie implantu, miejsce nacięcia, rozmiar i rodzaj protezy piersiowej dobierane są podczas indywidualnej konsultacji z pacjentką oraz po dogłębnej analizie budowy ciała i oczekiwań estetycznych.

Czy jestem dobrą kandydatką do powiększania piersi implantami?

Zabieg wykonuje się w celu przywrócenia objętości i kształtu piersi, które w wyniku ciąży, karmienia, utraty masy ciała, zaburzeń hormonalnych uległy częściowemu zanikowi i opadnięciu. Innym wskazaniem jest niedorozwój zarówno symetryczny jak i asymetryczny. Operację można przeprowadzić także z powodów wyłącznie estetycznych. W niektórych przypadkach aby uzyskać pożądany rezultat konieczne jest wykonanie dodatkowych procedur takich jak podniesienie piersi, korekcja kompleksu brodawka – otoczka, plastykę gruczołu piersiowego. Implanty piersi wykorzystuje się także w rekonstrukcji piersi po leczeniu onkologicznym.

Wybór implantów

Jest to najważniejszy element planowania operacji, równie istotny jak sam zabieg. Implanty mają wiele modyfikowalnych cech takich jak rozmiar, kształt, profil czy też rodzaj wypełnienia. Dr Michał Knakiewicz podczas wizyty kwalifikacyjnej wraz z pacjentką dokonuje wyboru odpowiednich implantów, tak aby pasowały do sylwetki a w szczególności – spełniały jej oczekiwania estetyczne.
W naszej klinice, od wielu lat stosujemy implanty najwyższej jakości firmy Arion® – informacje na temat implantów na stronie www.arion-implanty.pl. Na życzenie pacjentki możemy zastosować implanty każdej firmy dostępne na polskim rynku.

ckn wrocław

Przebieg operacji

Operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym i w zależności od rozległosci zabiegu trwa od 1 do 2 godzin. Zabieg można wykonać dokonując nacięcia w fałdzie podpiersiowym na dolnej połowie granicy otoczki lub “pod pachą”. Operację wykonuje się najczęściej poprzez wykonanie małego nacięcia w fałdzie podpiersiowym, przez który wprowadzany jest implant. Dalsze etapy polegają na odpowiednim wypreparowaniu ‘‘kieszeni” na protezę piersiową tak aby była ona umiejscowiona odpowiednio wysoko i zapewniała dostateczne wypełnienie okolicy dekoltu. W zależności od wybranej metody, implant piersiowy może być umiejscowiony pod mięśniami klatki piersiowej lub bezpośrednio pod gruczołem. Najczęściej wybór jest podyktowany pierwotnym kształtem i rozmiarem piersi oraz warunkami anatomicznymi. W trakcie operacji zostają założone dreny, które mają za zadanie zapewnić najlepsze warunki do gojenia. Zabieg pozostawia więc ok. 4cm bliznę schowaną w obrębie fałdu podpiersiowego.
ckn wrocław

Po zabiegu

Bezpośrednio po operacji założony zostanie specjalny biustonosz opatrunkowy, który ma na celu utrzymanie piersi w odpowiedniej pozycji oraz dodatkowo wspomóc ich gojenie. Wskazane jest jego noszenie przez okres około 6 tygodni po zabiegu. Przez okres sześciu miesięcy nie powinno się zakładać biustonosza z fiszbinami. W okresie, w którym utrzymywane są dreny konieczne będą codzienne wizyty kontrolne (3 – 5 dni). Bezpośrednio po operacji okolica klatki piersiowej może być obolała, z bólem tym jesteśmy w stanie sobie najczęściej poradzić za pomocą ogólnodostępnych środków przeciwbólowych przyjmowanych doustnie. Czas powrotu do codziennej aktywności życiowej jest bardzo indywidualną kwestią. Przez pierwszych 6 tygodni po operacji, przeciwwskazana jest aktywność fizyczna związana z nadmiernymi ruchami klatki piersiowej (w tym bieganie, skakanie). Informacje o szczegółowych zaleceniach pooperacyjnych oraz terminach wizyt kontrolnych zostaną przekazane bezpośrednio przez personel naszej kliniki podczas pobytu.
ckn wrocław

Przygotowanie do zabiegu

Po przeprowadzonej konsultacji i pozytywnej kwalifikacji do operacji powiększania piersi, otrzymasz szczegółowe informacje na temat przygotowania do zabiegu. Obejmuje ono między innymi:

  • Konsultację anestezjologiczną (przeprowadzaną w dniu operacji)
  • Niezbędne badania laboratoryjne (mogą być wykonane bezpośrednio w naszej klinice lub dowolnym punkcie diagnostycznym)
  • USG piersi (wraz z opisem dokonanym przez radiologa) – nie starsze niż rok czasu.
  • Zalecenia odnośnie zmiany stylu życia jak np. zaprzestanie palenia tytoniu czy abstynencja od alkoholu
  • Uzyskanie informacji na temat rzeczy osobistych, które powinno zabrać sie ze sobą na czas pobytu w klinice.
ckn wrocław

Typowe powikłania

  1. W trakcie operacji konieczne jest przecinanie przewodów mlekowych, w których często zalega wyciek i obecne są bakterie. To powoduje, że mogą pojawić się trudności z gojeniem, które w istotny sposób przedłuża proces gojenia. Nie jest to ciężkie powikłanie i najczęściej wymaga toalety rany i zmiany opatrunków.
  2. W wyniku zabiegu dochodzi także do przecięcia niektórych nerwów w wyniku czego zmienia się czucie (niedoczulica). W trakcie gojenia czucie częściowo normalizuje się.
  3. Typowym dla tego zabiegu jest także przecinanie części naczyń odżywiających kompleks brodawka – otoczka. Przy niekorzystnym przebiegu może dojść do niedokrwienia i martwicy częściowej (rzadko) lub całkowitej (bardzo rzadko) kompleksu brodawka – otoczka.

Efekty operacji w Knack Klinic

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Implanty piersiowe nie wykluczają odpowiedniej diagnozy badań przesiewowych w kierunku raka piersi (mammografia/USG). Należy jednak poinformować lekarza wykonującego badanie piersi o ich obecności.

W trakcie standarowego zabiegu z cięciem w fałdzie podpiersiowej lub pod pachą nie ingeruje się w strukturę gruczołu i nie upośledza się funkcji karmienia.

Jak każde tworzywo sztuczne, implant może ulec uszkodzeniu. Takie sytuacje są jednak niezmiernie rzadkie. Proteza piersiowa to bardzo trwała konstrukcja i wytrzymuje m.in. nacisk samochodu osobowego (ok. 1 tony). Nawet jeśli dojdzie do uszkodzenia powierzchni protezy w niespodziewanych okolicznościach, żel silikonowy wypełniający implant, zaprojektowany jest tak aby został w miejscu i nie wydostawał się poza powłokę protezy.

- POZOSTAŁE ZABIEGI

GŁOWA I SZYJA
Uszy
Nos
• Twarz i szyja
powieki górne i dolne
lifting twarzy
• Usta
– Bull Horn
– przeszczep tłuszczu

KOŃCZYNA GÓRNA
• Okolice ręki
– dupuytren
– cieśń nadgarstka
Lifting ramion
Liposukcja

BIUST
Redukcja
Powiększenie
Rekonstrukcja
Ginekomastia

BRZUCH
Plastyka brzucha
Liposukcja

POŚLADKI
Powiększanie
Lifting

OKOLICE INTYMNE
plastyka warg sromowych

KOŃCZYNA DOLNA
Liposukcja
Lift ud

Efekty operacji w Knack Klinic