Skip to content

odsysanie tłuszczu

liposukcja

ckn wrocław

W jakim celu przeprowadzamy liposukcje?

Liposukcja ma na celu wymodelowanie sylwetki poprzez usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z konkretnych części ciała. Okolice najczęściej poddawane zabiegowi odsysania tłuszczu to: brzuch, uda, biodra, łydki, ramiona, okolice kolan. Zabieg ten pozwala również na pozbycie się obszarów tkanki tłuszczowej, które nie są podatne na postępowanie zachowawcze – dietę z ograniczeniem spożycia kalorii lub ćwiczenia fizyczne. Przy czym należy pamiętać, że zabieg nie jest “sposobem na odchudzanie” i nie moż być traktowany jako leczenie otyłości.

Na czym polega zabieg odsysania tłuszczu?

Liposukcja polega na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej. Operacja poprzez odpowiednie modelowanie konturu ciała pozwala na podkreślenie zarysu mięśni oraz uzyskanie efektu wytrenowanej sylwetki.
ckn wrocław

Przebieg operacji

W zależności od zakresu operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym i trwa od 1-3 godzin. Efekt zabiegu osiągany jest dzięki wykonaniu drobnych, kilkumilimetrowych nacięć przez które wstrzykuje się roztwór o działaniu znieczulającym oraz zmniejszającym krwawienie. Następnie wprowadzana jest wąska kaniula, która usuwa tkankę tłuszczową. Nacięcia na skórze umiejscowione są w mało widocznych miejscach, a jeśli to tylko możliwe – w naturalnych fałdach skóry. Ranki często nie są zszywane co wspomaga ewakuacje wydzieliny z obszaruoperowanego i przyspiesza gojenie.
ckn wrocław

Po zabiegu

W ciągu kilku pierwszych dni po zabiegu wystąpić może ból, drętwienie, siniaki obejmujące okoliczne tkanki oraz wyciek płynu przez nacięcia w obrębie skóry. Przez 6 tygodni po zabiegu zaleca się noszenie ubrania uciskowego, które wspomaga prawidłowe gojenie oraz zmniejsza ryzyko powstawania krwiaków. Czas powrotu do codziennej aktywności życiowej jest bardzo indywidualną kwestią i zależy od leczonej okolicy oraz rozległości operacji. Przy podstawowym obciążeniu zajmuje przeważnie 14 – 30 dni. Informacje o szczegółowych zaleceniach pooperacyjnych oraz terminach wizyt kontrolnych zostaną przekazane bezpośrednio przez personel naszej kliniki podczas pobytu.
ckn wrocław

Przygotowanie do zabiegu

Po przeprowadzonej konsultacji i pozytywnej kwalifikacji do zabiegu liposukcji, otrzymasz szczegółowe informacje na temat przygotowania do zabiegu.

Efekty operacji w Knack Klinic

- POZOSTAŁE ZABIEGI

GŁOWA I SZYJA
Uszy
Nos
• Twarz i szyja
powieki górne i dolne
lifting twarzy
• Usta
– Bull Horn
– przeszczep tłuszczu

KOŃCZYNA GÓRNA
• Okolice ręki
– dupuytren
– cieśń nadgarstka
Lifting ramion
Liposukcja

BIUST
Redukcja
Powiększenie
Rekonstrukcja
Ginekomastia

BRZUCH
Plastyka brzucha
Liposukcja

POŚLADKI
Powiększanie
Lifting

OKOLICE INTYMNE
plastyka warg sromowych

KOŃCZYNA DOLNA
Liposukcja
Lift ud