Skip to content

Plastyka ramion/ud

/Lifting Ramion/Ud/

klinika chirurgii plastycznej wrocław

W jakim celu wykonujemy plastykę ramion/ud?

Zabieg przeprowadzany jest w celu pozbycia się nadmiaru opadającej, wiotkiej skóry oraz tkanki tłuszczowej z okolicy ramion/ud. Nadmiar ten może być wynikiem znacznej utraty masy ciała lub wzmożonej wiotkości tkanek związanej z naturalnym procesem starzenia.

ckn wrocław

Przebieg operacji

Operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym i trwa około 2 – 4 godzin.

Plastyka ramion/ud polega najczęściej na połączeniu dwóch zabiegów: początkowo przeprowadzane jest odessanie tłuszczu (liposukcja) a  następnie – wycięcie pozostałego nadmiaru skóry tak aby nadać ramionom/udom napięty oraz smukły wygląd.  Nacięcie skóry konieczne do uzyskania optymalnego efektu pozostawia bliznę sięgającą od pachy do łokcia, pachwiny kolana w przypadku ud. Takie rozplanowanie operacji pozwala na uzyskanie dyskretnej lokalizacji nacięcia, a więc przy neutralnym ułożeniu kończyn górnych/dolnych – blizny są praktycznie niewidoczne. Przy dużym nadmiarze skóry może nawet przekroczyć te granice.

ckn wrocław

Po zabiegu

W ciągu kilku pierwszych dni po zabiegu wystąpić może bolesność, obrzęki często obejmujące, także przedramiona (podudzia) i ręce (stopy) oraz siniaki obejmujące okoliczne tkanki. Czas powrotu do codziennej aktywności życiowej jest bardzo indywidualną kwestią. Spokojniejszy tryb życia i oszczędzanie operowanych kończyn, należy utrzymywać przez 14 dni. W tym okresie wskazana jest elewacja kończyn tzn. układanie ich w trakcie odpoczynku i snu powyżej poziomu barku (biodra).

Przez 12 tygodni po zabiegu zaleca się noszenie ubrania uciskowego, które wspomaga prawidłowe gojenie oraz zmniejsza ryzyko powstawania krwiaków. Przez okres około 12 tygodni zalecane jest unikanie wzmożonego napięcia operowanej okolicy, wzmożonego wysiłku fizycznego w celu zapewnienia prawidłowego procesu gojenia ran.

Informacje o szczegółowych zaleceniach pooperacyjnych oraz terminach wizyt kontrolnych zostaną przekazane bezpośrednio przez personel naszej kliniki podczas pobytu.

ckn wrocław

Przygotowanie do zabiegu

Po przeprowadzonej konsultacji i pozytywnej kwalifikacji do operacji plastyki ramion, otrzymasz szczegółowe informacje na temat przygotowania do zabiegu.  

ckn wrocław

Typowe powikłania

  1. W trakcie operacji konieczne jest przecinanie przewodów mlekowych, w których często zalega wyciek i obecne są bakterie. To powoduje, że mogą pojawić się trudności z gojeniem, które w istotny sposób przedłuża proces gojenia. Nie jest to ciężkie powikłanie i najczęściej wymaga toalety rany i zmiany opatrunków.
  2. W wyniku zabiegu dochodzi także do przecięcia niektórych nerwów w wyniku czego zmienia się czucie (niedoczulica). W trakcie gojenia czucie częściowo normalizuje się.
  3. Typowym dla tego zabiegu jest także przecinanie części naczyń odżywiających kompleks brodawka – otoczka. Przy niekorzystnym przebiegu może dojść do niedokrwienia i martwicy częściowej (rzadko) lub całkowitej (bardzo rzadko) kompleksu brodawka – otoczka.

Efekty operacji w Knack Klinic

- POZOSTAŁE ZABIEGI

GŁOWA I SZYJA
Uszy
Nos
• Twarz i szyja
powieki górne i dolne
lifting twarzy
• Usta
– Bull Horn
– przeszczep tłuszczu

KOŃCZYNA GÓRNA
• Okolice ręki
– dupuytren
– cieśń nadgarstka
Lifting ramion
Liposukcja

BIUST
Redukcja
Powiększenie
Rekonstrukcja
Ginekomastia

BRZUCH
Plastyka brzucha
Liposukcja

POŚLADKI
Powiększanie
Lifting

OKOLICE INTYMNE
plastyka warg sromowych

KOŃCZYNA DOLNA
Liposukcja
Lift ud